12LRS224C
Mfr.Part #
12LRS224C
Description
FIXED IND 220UH 780MA 540MOHM TH
Tolerance :
±15%
Size / Dimension :
0.413Dia 10.50mm
Height :
8.5mm
Test Frequency :
10kHz
RMS Current (Irms) :
780mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Inductance Tolerance :
15%
Max DC Current :
780mA
DC Resistance (DCR) :
540mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Saturation Current :
780mA
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating :
780mA
Inductance :
220μH
Diameter :
10.5mm
Lead Pitch :
5mm
Datasheets
12LRS224C
Murata Power Solutions 12LRS224C
Manufacturer related products
    CONN RCPT 6POS TIN PCB