12LRS473C
Mfr.Part #
12LRS473C
Description
FIXED IND 47UH 1.7A 140 MOHM TH
Stock
566
In Stock :
566
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.413Dia 10.50mm
Max DC Current :
1.7A
Current Rating :
1.7A
Test Frequency :
10kHz
Diameter :
10.5mm
Inductance Tolerance :
20%
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Inductance :
47μH
Lead Pitch :
5mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Height :
8.5mm
Datasheets
12LRS473C
Murata Power Solutions 12LRS473C
Manufacturer related products
    CONN RCPT 6POS TIN PCB