12LRS223C
Mfr.Part #
12LRS223C
Description
FIXED IND 22UH 2.6A 90 MOHM TH
Stock
150
In Stock :
150
Inductance Tolerance :
20%
Current Rating :
2.6A
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Max DC Current :
2.6A
Test Frequency :
10kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Inductance :
22μH
Lead Pitch :
5mm
Size / Dimension :
0.413Dia 10.50mm
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Diameter :
10.5mm
Height :
8.5mm
Datasheets
12LRS223C
Murata Power Solutions 12LRS223C
Manufacturer related products
    CONN RCPT 6POS TIN PCB