12LRS105C
Mfr.Part #
12LRS105C
Description
FIXED IND 1MH 400MA 2.3 OHM TH
Diameter :
10.5mm
Inductance Tolerance :
15%
Number of Pins :
4
RMS Current (Irms) :
400mA
POWER INDUCTOR
Saturation Current :
400mA
DC Resistance (DCR) :
2.3Ohm Max
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating :
400mA
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Tolerance :
±15%
Height :
8.5mm
Inductance :
1mH
Lead Pitch :
5mm
Size / Dimension :
0.413Dia 10.50mm
Max DC Current :
400mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Test Frequency :
10kHz
Datasheets
12LRS105C
Murata Power Solutions 12LRS105C
Manufacturer related products
    CONN RCPT 6POS TIN PCB