12LRS154C
Mfr.Part #
12LRS154C
Description
FIXED IND 150UH 1A 350 MOHM TH
Stock
110
In Stock :
110
Ferrite
Lead Free :
Lead Free
Current Rating :
1A
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Diameter :
10.5mm
Lead Pitch :
5mm
REACH SVHC :
No SVHC
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Inductance Tolerance :
15%
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Test Frequency :
10kHz
Size / Dimension :
0.413Dia 10.50mm
Max DC Current :
1A
Inductance :
150μH
Tolerance :
±15%
Height :
8.5mm
Datasheets
12LRS154C
Murata Power Solutions 12LRS154C
Manufacturer related products
    CONN RCPT 6POS TIN PCB