12LRS334C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
12LRS334C
Manufacturer
Murata Power Solutions
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330UH 630MA 860MOHM TH
Stock
121
In Stock :
121
Manufacturer :
Murata Power Solutions
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Tolerance :
15%
Current Rating :
630mA
Height :
8.5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Mount :
Radial, Through Hole
Size / Dimension :
0.413Dia 10.50mm
Number of Pins :
4
Max DC Current :
630mA
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Test Frequency :
10kHz
Termination :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Core Material :
Ferrite
ECCN Code :
EAR99
Series :
1200LRS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Bulk
DC Resistance (DCR) :
860mOhm Max
Factory Lead Time :
11 Weeks
Number of Terminations :
2
Type :
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Lead Pitch :
5mm
Inductance :
330μH
Diameter :
10.5mm
Tolerance :
±15%
Number of Functions :
1
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Lead/Base Style :
Pin
Contact Plating :
Tin
Shielding :
yes
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
12LRS334C
Murata Power Solutions 12LRS334C
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN RCPT 6POS TIN PCB