12LRS153C
Mfr.Part #
12LRS153C
Description
FIXED IND 15UH 3A 70 MOHM TH
Stock
234
In Stock :
234
Height :
8.5mm
Diameter :
10.5mm
Size / Dimension :
0.413Dia 10.50mm
Test Frequency :
10kHz
Current Rating :
3A
Max DC Current :
3A
Inductance Tolerance :
20%
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Lead Pitch :
5mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Inductance :
15μH
Datasheets
12LRS153C
Murata Power Solutions 12LRS153C
Manufacturer related products
    CONN RCPT 6POS TIN PCB