12LRS333C
Mfr.Part #
12LRS333C
Description
FIXED IND 33UH 2.1A 110 MOHM TH
Stock
149
In Stock :
149
Size / Dimension :
0.413Dia 10.50mm
Current Rating :
2.1A
Tolerance :
±20%
Inductance :
33μH
Test Frequency :
10kHz
Lead Pitch :
5mm
Diameter :
10.5mm
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Max DC Current :
2.1A
Inductance Tolerance :
20%
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
8.5mm
Datasheets
12LRS333C
Murata Power Solutions 12LRS333C
Manufacturer related products
    CONN RCPT 6POS TIN PCB