12LRS474C
Mfr.Part #
12LRS474C
Description
FIXED IND 470UH 530MA 1.23OHM TH
Stock
196
In Stock :
196
Current Rating :
530mA
Test Frequency :
10kHz
Diameter :
10.5mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Inductance Tolerance :
15%
Inductance :
470μH
Radial
RMS Current (Irms) :
530mA
Size / Dimension :
0.413Dia 10.50mm
Height :
8.5mm
Max DC Current :
530mA
Lead Pitch :
5mm
Tolerance :
±15%
No
Saturation Current :
530mA
DC Resistance (DCR) :
1.23Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
12LRS474C
Murata Power Solutions 12LRS474C
Manufacturer related products
    CONN RCPT 6POS TIN PCB