10TPE68M
Mfr.Part #
10TPE68M
Description
CAP TANT POLY 68UF 10V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Manufacturer Size Code :
D2E
Voltage :
10V
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Polarity :
Polar
Length :
7.3mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Dissipation Factor :
10 %
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Ripple Current :
2.4A
Case Code (Metric) :
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±20%
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Height :
1.8mm
Leakage Current :
68μA
JESD-609 Code :
e4
Capacitance :
68µF
Feature :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Tan Delta :
0.1
Series :
POSCAP™ TPE
Terminal Finish :
Palladium/Gold (Pd/Au)
Packing Method :
TR, Embossed , 13 Inch
Mounting Type :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated DC :
10V
Material :
Polymer
REACH SVHC :
No SVHC
Terminal Shape :
J BEND
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
10TPE68M
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPE68M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10V, Type:Molded, Operating Temperature:-55°C~105°C, Number of Terminations:2, Package / Case:2917 (7343 Metric), Mounting Type:Surface Mount, 10TPE68M pinout, 10TPE68M datasheet PDF, 10TPE68M amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPE68M ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.