10TPB33M
Mfr.Part #
10TPB33M
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411
Surface Mount
Voltage :
10V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Height :
1.9mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Dissipation Factor :
8 %
Termination :
SMD/SMT
Ripple Current :
1.1A
Case Code (Imperial) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Published :
Lead Free :
Lead Free
Depth :
2.8mm
Leakage Current :
33μA
Series :
POSCAP™ TPB
Manufacturer Size Code :
B2
Voltage - Rated DC :
10V
Case Code (Metric) :
Number of Pins :
2
Capacitance :
33μF
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Material :
Polymer
Tolerance :
±20%
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ TO 500KHZ
Molded
Polarity :
Polar
Tan Delta :
0.08
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Datasheets
10TPB33M
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPB33M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10V, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:1411 (3528 Metric), Number of Pins:2, Type:Molded, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~105°C, 10TPB33M pinout, 10TPB33M datasheet PDF, 10TPB33M amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPB33M ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.