10TPC68ME
Mfr.Part #
10TPC68ME
Description
CAP TANT POLY 68UF 10V 2917
Width :
4.3 mm
Voltage :
10V dc
RoHS :
Details
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Ripple Current :
1.1A
Leakage Current :
68 uA
Capacitance :
68 µF
Product :
Tantalum Organic Polymer Standard Grade
Brand :
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Length :
7.3 mm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Capacitance Tolerance :
± 20%
Product Height :
1.9mm
Product Category :
Tantalum Capacitors - Polymer
Height :
1.9 mm
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
ESR :
0.1Ohm
Voltage - Rated :
10 V
Product Length :
7.3mm
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Packaging :
Cut Tape
Product Width :
4.3mm
Datasheets
10TPC68ME
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPC68ME from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10V dc, Type:Molded, Operating Temperature:-55°C ~ 105°C, Mounting Type:Surface Mount, Package/Case:D2, Package / Case:2917 (7343 Metric), 10TPC68ME pinout, 10TPC68ME datasheet PDF, 10TPC68ME amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPC68ME ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.