10TPE150MPL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10TPE150MPL
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
2917 (7343 Metric) B2
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Qualification :
Manufacturer Size Code :
D3L
Lead Spacing :
Ripple Current :
2.4A
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Product :
Tantalum Organic Polymer Standard Grade
Termination Style :
SMD/SMT
Base Product Number :
10TPE
Type :
Molded
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Capacitance Tolerance :
± 20%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Width :
4.3mm
Ratings :
Height :
2.8 mm
Product Type :
Tantalum Capacitors
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Subcategory :
Capacitors
Product Height :
2.8mm
Length :
7.3 mm
Voltage - Rated :
10 V
B2
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Width :
4.3 mm
Tolerance :
±20%
Package :
Digi-Reel?
Technology :
Tantalum
ESR :
0.025Ohm
Capacitance :
150 µF
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Series :
POSCAP? TPE
Product Length :
7.3mm
Voltage :
10V dc
Product Status :
Active
Leakage Current :
150 uA
Datasheets
10TPE150MPL
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPE150MPL from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Type:Molded, Operating Temperature:-55°C ~ 105°C, Package / Case:2917 (7343 Metric), Package/Case:B2, Voltage:10V dc, 10TPE150MPL pinout, 10TPE150MPL datasheet PDF, 10TPE150MPL amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPE150MPL ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.