10TPE330M
Mfr.Part #
10TPE330M
Description
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Series :
POSCAP™ TPE
Packing Method :
TR, Embossed , 13 Inch
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
REACH SVHC :
No SVHC
Depth :
4.3mm
Voltage - Rated DC :
10V
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Capacitance :
330µF
Leakage Current :
330μA
Number of Pins :
4
Packaging :
Cut Tape (CT)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
D4
Type :
Molded
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Ripple Current :
3A
Height :
3.8mm
Length :
7.3mm
Voltage :
10V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Published :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Polarity :
Polar
Feature :
GENERAL PURPOSE
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz