10ML33MEFCTZ4X7
Mfr.Part #
10ML33MEFCTZ4X7
Description
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
33μF
Ripple Current @ Low Frequency :
43mA @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
43mA
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Tape and Box (TB)
Published :
Lead Pitch :
1.4986mm
Lead Spacing :
0.059 1.50mm
Datasheets
10ML33MEFCTZ4X7
Rubycon 10ML33MEFCTZ4X7
ML 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 43mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~105°C Polar 1.4986mm Radial, Can