10ML22MEFCT54X5
Mfr.Part #
10ML22MEFCT54X5
Description
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Lead Pitch :
1.4986mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Life (Hours) :
3000 hours
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Voltage - Rated :
10V
Ripple Current @ Low Frequency :
22mA @ 120Hz
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.059 1.50mm
Ripple Current @ High Frequency :
33mA @ 10kHz
Capacitance :
22µF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Ripple Current :
22mA
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Datasheets
10ML22MEFCT54X5
Rubycon 10ML22MEFCT54X5
ML 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 22mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~105°C Polar 1.4986mm Radial, Can