T525D337M006ATE025
Mfr.Part #
T525D337M006ATE025
Description
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Stock
810
In Stock :
810
Ripple Current :
800μA
Height :
3.1mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
330µF
Dielectric Material :
Tantalum
Case Code (Metric) :
7343
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.3mm
Case Code (Imperial) :
2917
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±20%
KO-CAP® T525
Polarity :
Polar
Voltage - Rated DC :
6.3V
Dissipation Factor :
10 %