T525B336M006ATE080
Mfr.Part #
T525B336M006ATE080
Description
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 1411
3 (168 Hours)
Mounting Type :
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated DC :
6.3V
SMD/SMT
REACH SVHC :
No SVHC
Depth :
2.8mm
Height :
2.1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ripple Current :
1mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Number of Terminations :
2
Length :
3.5mm
Leakage Current :
21μA
Dissipation Factor :
8 %