T525B107M004ATE080
Mfr.Part #
T525B107M004ATE080
Description
CAP TANT POLY 100UF 4V 1411
Height :
2.1mm
Length :
3.5mm
Voltage - Rated DC :
4V
Case Code (Metric) :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Dissipation Factor :
8 %
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Leakage Current :
40μA
Tolerance :
±20%
Depth :
2.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
e3
Mounting Type :
Capacitance :
100μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current :
1.3A