T525A106M010ATE080
Mfr.Part #
T525A106M010ATE080
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP TANT POLY 10UF 10V 1206
Tantalum - Polymer Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
10V
Length :
3.2mm
Manufacturer Size Code :
A
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Terminations :
2
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
KO-CAP® T525
Terminal Shape :
J BEND
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
10μF
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Width :
1.6mm