T525D227M004ATE025
Mfr.Part #
T525D227M004ATE025
Description
CAP TANT POLY 220UF 4V 2917
Stock
492
In Stock :
492
Tantalum - Polymer Capacitors
Dielectric Material :
Tantalum
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated DC :
4V
Tan Delta :
0.1
Termination :
SMD/SMT
Height :
3.1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage :
4V
Ripple Current :
2.4A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Depth :
4.3mm
REACH SVHC :
No SVHC
Series :
KO-CAP® T525
Length :
7.3mm
Type :
Molded
Lead Pitch :
3.8mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm