S5-0R05F1
Mfr.Part #
S5-0R05F1
Description
RES 0.05 OHM 1% 4W 8230
Stock
499
In Stock :
499
Max Power Dissipation :
4W
Tolerance :
±1%
Published :
2012
Height Seated (Max) :
0.319 8.10mm
Height :
8.1026mm
Size / Dimension :
0.819Lx0.296W 20.80mmx7.50mm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Resistance :
50mOhm
Datasheets
S5-0R05F1
Riedon S5-0R05F1
S Series, Wirewound, 50mOhm, ±1%, -55°C~275°C