ROX2SJ330K
Mfr.Part #
ROX2SJ330K
Description
RES 330K OHM 5% 2W AXIAL
Through Hole Resistors
Terminal Shape :
Wire
REACH SVHC :
No SVHC
Published :
Tolerance :
±5%
Feature :
2
Mount :
Axial, Through Hole
Max Power Dissipation :
2W
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
2W
Voltage - Rated DC :
350V
Resistance :
330kOhm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Construction :
Flameproof
Diameter :
4mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.197Diax0.472L 5.00mmx12.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
350V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
ELV :
Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
Axial
Packing Method :
Ammo Pack
Radiation Hardening :
No
Metal Oxide Film
Number of Resistors :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
ROX2SJ330K
TE Connectivity AMP Connectors ROX2SJ330K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 330kOhm, Metal Oxide Film,