MPSH10-AP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MPSH10-AP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package / Case
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Datasheet
Download
Description
TRANSISTOR TO-92
Manufacturer :
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - RF
Pbfree Code :
yes
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
25V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Transistor Type :
NPN
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Position :
BOTTOM
Package / Case :
Transition Frequency :
650MHz
Number of Terminations :
3
ECCN Code :
EAR99
Configuration :
Single
Power - Max :
350mW
Qualification Status :
Not Qualified
Current - Collector (Ic) (Max) :
50mA
Surface Mount :
No
Pin Count :
3
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
60 @ 4mA 10V
Mounting Type :
Through Hole
Polarity/Channel Type :
NPN
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
JESD-30 Code :
O-PBCY-T3
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ