ME60A4803F01
Mfr.Part #
ME60A4803F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W
Stock
22
In Stock :
22
International
Length :
107.95mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
2015
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Width :
67.818mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Polarity :
Positive
Current - Output (Max) :
1.35A
Lead Free :
Lead Free
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Output :
48V
Size / Dimension :
4.25Lx2.67W x 1.29 H 108.0mmx67.9mmx32.7mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Power (Watts) :
65W
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Input Connector :
IEC 320-C14
Factory Lead Time :
12 Weeks
Connector Type :
PLUG
Max Power Dissipation :
60W
No Load Power Consumption :
210mW Max
Approval Agency :
CE, cURus
Height :
32.766mm
Max Operating Temperature :
50°C
Max Output Current :
1.35A
Efficiency :
Level VI
Series :
ME60 (60W)
Min Operating Temperature :
-20°C
Voltage - Input :
90V~264VAC