ME60A0551Q01
Mfr.Part #
ME60A0551Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 35W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency :
CE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
35W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
4.25Lx2.67W x 1.28 H 108.0mmx67.9mmx32.5mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Series :
ME60 (60W)
Applications :
Medical
Current - Output (Max) :
7A
Voltage - Output :
5V
No Load Power Consumption :
210mW Max