ME60A1502F01
Mfr.Part #
ME60A1502F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W
Approval Agency :
CE
Input Connector :
IEC 320-C14
Efficiency :
Level VI
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Region Utilized :
International
Polarization :
Positive Center
Form :
Desktop (Class I)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
4.25Lx2.67W x 1.29 H 108.0mmx67.9mmx32.7mm
No Load Power Consumption :
210mW Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output :
15V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
60W
Series :
ME60 (60W)
Current - Output (Max) :
4A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm