ME60A4802Q01
Mfr.Part #
ME60A4802Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W
Medical
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Approval Agency :
CE
No Load Power Consumption :
210mW Max
Efficiency :
Level VI
Cord Length :
45.3 1.15m
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
ME60 (60W)
Power (Watts) :
65W
International
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Form :
Desktop (Class II)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Current - Output (Max) :
1.35A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension :
4.25Lx2.67W x 1.29 H 108.0mmx67.9mmx32.7mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Output :
48V