ME60A4802N01
Mfr.Part #
ME60A4802N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W
Product Category :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length :
45.3 1.15m
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Approval Agency :
CE
Size / Dimension :
4.25Lx2.67W x 1.29 H 108.0mmx67.9mmx32.7mm
Series :
ME60 (60W)
Input Connector :
IEC 320-C8
Polarization :
Positive Center
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Power (Watts) :
65W
Current - Output (Max) :
1.35A
No Load Power Consumption :
210mW Max
Voltage - Output :
48V
Voltage - Input :
90V~264VAC