ME60A2403Q01
Mfr.Part #
ME60A2403Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
Product Category :
RoHS :
Details
Input Voltage :
100 VAC to 240 VAC
Product Category :
Desktop AC Adapters
SL Power
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Height :
33 mm
Mounting Style :
Desktop
Output Power :
10 W
Number of Outputs :
1 Output
Length :
85 mm
Efficiency :
65 %
Region :
Universal
Product Type :
Desktop AC Adapters
Series :
ME60
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Brand :
Ault / SL Power
Connector Type :
Barrel Connector
Load Regulation :
Regulated
Operating Temperature Range :
- 20 C to + 70 C
Width :
46 mm