ME60A2403N01
Mfr.Part #
ME60A2403N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Region Utilized :
International
Max Power Dissipation :
60W
Voltage - Output :
24V
Width :
67.818mm
Size / Dimension :
4.25Lx2.67W x 1.29 H 108.0mmx67.9mmx32.7mm
No Load Power Consumption :
210mW Max
Medical
Height :
32.766mm
Efficiency :
Level VI
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Form :
Desktop (Class II)
Polarity :
Positive
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Power (Watts) :
65W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
50°C
Input Connector :
IEC 320-C8
Length :
107.95mm
Series :
ME60 (60W)
Current - Output (Max) :
2.7A
Connector Type :
PLUG
Approval Agency :
CE, cURus
Lead Free :
Lead Free
Published :
Min Operating Temperature :
-20°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Cord Length :
45.3 1.15m
Max Output Current :
2.7A