ME60A2402Q01
Mfr.Part #
ME60A2402Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Current - Output (Max) :
2.7A
Operating Temperature :
-20°C~70°C
No Load Power Consumption :
210mW Max
Power (Watts) :
65W
Size / Dimension :
4.25Lx2.67W x 1.29 H 108.0mmx67.9mmx32.7mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Series :
ME60 (60W)
Form :
Desktop (Class II)
Voltage - Output :
24V
Input Connector :
IEC 320-C18
Voltage - Input :
90V~264VAC