ME60A2402F01
Mfr.Part #
ME60A2402F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Product Category :
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW Max
Size / Dimension :
4.25Lx2.67W x 1.29 H 108.0mmx67.9mmx32.7mm
Power (Watts) :
65W
Input Connector :
IEC 320-C14
Form :
Desktop (Class I)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output :
24V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Efficiency :
Level VI
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
ME60 (60W)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Input :
90V~264VAC
Region Utilized :
International
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
2.7A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm