ME60A1803N01
Mfr.Part #
ME60A1803N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 59W
Product Category :
Product Type :
Desktop AC Adapters
Load Regulation :
Regulated
Mounting Style :
Desktop
SL Power
Operating Temperature Range :
- 20 C to + 70 C
Efficiency :
65 %
Series :
ME60
Number of Outputs :
1 Output
Length :
85 mm
Brand :
Ault / SL Power
Region :
Universal
Product Category :
Desktop AC Adapters
Connector Type :
Barrel Connector
Width :
46 mm
Height :
33 mm
Output Power :
10 W
Input Voltage :
100 VAC to 240 VAC