ME60A1802N01
Mfr.Part #
ME60A1802N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 59W
Efficiency :
Level VI
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output :
18V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Connector :
IEC 320-C8
Size / Dimension :
4.25Lx2.67W x 1.29 H 108.0mmx67.9mmx32.7mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
No Load Power Consumption :
210mW Max
Current - Output (Max) :
3.3A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Form :
Desktop (Class II)
Series :
ME60 (60W)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
59W