ME60A1503Q01
Mfr.Part #
ME60A1503Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W
Product Category :
Brand :
Ault / SL Power
Input Voltage :
100 VAC to 240 VAC
Product Type :
Desktop AC Adapters
Series :
ME60
Height :
32 mm
Mounting Style :
Desktop
Operating Temperature Range :
- 20 C to + 70 C
Efficiency :
88 %
Length :
95 mm
Number of Outputs :
1 Output
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Output Power :
30 W
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
RoHS :
Details
Load Regulation :
Regulated
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Product Category :
Desktop AC Adapters
Connector Type :
Barrel Connector
Region :
Universal
SL Power
Width :
54 mm