MAPS-010143-TR0500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MAPS-010143-TR0500
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Package / Case
24-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
PHASE SHIFTER 4-BIT 1.4-2.4 GHZ
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
RF Misc ICs and Modules
RF/Microwave Device Type :
COAXIAL MECHANICAL PHASE SHIFTER
RF Type :
VSAT, DBS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Function :
Driver
Number of Pins :
24
Max Operating Temperature :
85°C
Phase Shift-Max :
360 deg
Operating Frequency-Min :
1400MHz
Weight :
937.688827mg
Input Power-Max (CW) :
25dBm
Package / Case :
24-VFQFN Exposed Pad
Published :
Characteristic Impedance :
50Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
VSWR-Max :
1.5
Insertion Loss (Max) :
5.8 dB
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Construction :
COMPONENT
Secondary Attributes :
4-Bit
MACOM Technology Solutions MAPS-010143-TR0500
Surface Mount 24-VFQFN Exposed Pad Tape & Reel (TR) Driver VSAT, DBS 24 Pins
MAPS-010143-TR0500 Overview
MAPS-010143-TR0500 Features
24-VFQFN Exposed Pad package
Tape & Reel (TR)
24 pins
MAPS-010143-TR0500 Applications
There are a lot of M/A-Com Technology Solutions
MAPS-010143-TR0500 RF Misc ICs and Modules applications.
  • PA linearization
  • PA predistortion
  • Amplitude modulation
  • Phase modulation
  • Variable matched attenuator
  • Phase shifter
  • Cellular base stations
  • Radio links
  • Fixed wireless access
  • Broadband/CATV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD