MAPS-010145-000000
Mfr.Part #
MAPS-010145-000000
Description
PHASE SHIFTER 4-BIT 3.5-6.0 GHZ
Frequency :
3.5GHz~6GHz
RF Type :
Radar
MACOM Technology Solutions MAPS-010145-000000
Surface Mount 24-VFQFN Exposed Pad Phase Shifter 3.5GHz~6GHz Radar
MAPS-010145-000000 Overview
In the 3.5GHz~6GHz frequency range, RF modulator operates.RF IC benefit from this IC's enhanced 24-VFQFN Exposed Pad package.Any Surface Mount-type PCB or development board can be used with this RF modulator.
MAPS-010145-000000 Features
Frequency of 3.5GHz~6GHz
24-VFQFN Exposed Pad package
MAPS-010145-000000 Applications
There are a lot of M/A-Com Technology Solutions
MAPS-010145-000000 RF Misc ICs and Modules applications.
  • PA predistortion
  • Amplitude modulation
  • Broadband/CATV
  • RF/IF analog multiplexer
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD