HD36-18-14SE-059
Mfr.Part #
HD36-18-14SE-059
Description
CONN PLUG HSG FMALE 14POS INLINE
Stock
855
In Stock :
855
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
77.7mm
Height :
42.926mm
Feature :
Backshell, Cable Clamp
Length :
42.926mm
Color :
Blue
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Shell Size - Insert :
18-14
Datasheets
HD36-18-14SE-059
TE Connectivity DEUTSCH Connectors HD36-18-14SE-059
Plug Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) 14 Positions Bulk Bayonet Lock Unshielded Contacts Not Included HD30
HD36-18-14SE-059 Overview
HD36-18-14SE-059 Features
HD30 series
HD36-18-14SE-059 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
HD36-18-14SE-059 Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT