HD36-18-14PN-059
Mfr.Part #
HD36-18-14PN-059
Description
CONN PLUG HSG MALE 14POS INLINE
Stock
115
In Stock :
115
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
For Male Pins
Length :
42.926mm
Color :
Green
Feature :
Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Height :
42.926mm
Width :
77.7mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
HD36-18-14PN-059
TE Connectivity DEUTSCH Connectors HD36-18-14PN-059
Plug Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) 14 Positions Bulk Bayonet Lock Unshielded Contacts Not Included HD30
HD36-18-14PN-059 Overview
HD36-18-14PN-059 Features
HD30 series
HD36-18-14PN-059 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
HD36-18-14PN-059 Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT