EXE806TN
Mfr.Part #
EXE806TN
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Package / Case
806
Datasheet
Download
Description
RF ANT 836MHZ WHIP STR TNC MALE
RF Antennas
Package / Case :
806
Mounting Type :
Connector Mount
Published :
Frequency (Center/Band) :
836MHz
Number of Bands :
1
Packaging :
EXE
Reach Compliance Code :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Range :
806MHz~866MHz
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Termination :
TNC Male
Height (Max) :
8.900 226.06mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
EXE806TN
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount TNC Male 836MHz Bulk 8.900 226.06mm