EXE806SF
Mfr.Part #
EXE806SF
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Package / Case
806
Datasheet
Download
Description
RF ANT 836MHZ WHIP STR SF CONN
RF Antennas
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height (Max) :
8.900 226.06mm
Reach Compliance Code :
Unknown
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Antenna Type :
Whip, Straight
Package / Case :
806
Frequency (Center/Band) :
836MHz
Termination :
SF
Frequency Range :
806MHz~866MHz
VSWR :
1.5
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Connector Mount
Published :
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Bulk
Datasheets
EXE806SF
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount SF 836MHz Bulk 8.900 226.06mm