EXE806SM
Mfr.Part #
EXE806SM
Description
RF ANT 836MHZ WHIP STR SMA MALE
RF Antennas
Features :
Base Product Number :
EXE806
Termination :
SMA Male
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type :
Connector Mount
Gain :
Ingress Protection :
VSWR :
1.5
Applications :
Product Status :
Obsolete
Frequency (Center/Band) :
836MHz
Return Loss :
Antenna Type :
Whip, Straight
Package :
Bulk
Frequency Range :
806MHz ~ 866MHz
Height (Max) :
8.900 (226.06mm)
RF Family/Standard :
Datasheets
EXE806SM
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Connector Mount SMA Male 836MHz - 8.900 (226.06mm) -