EXE806BNX
Mfr.Part #
EXE806BNX
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Package / Case
806
Datasheet
Download
Description
RF ANT 836MHZ WHIP STR BNX CONN
Height (Max) :
8.900 226.06mm
Frequency Range :
806MHz~866MHz
Series :
EXE
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
806
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
VSWR :
1.5
Published :
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Termination :
BNX
Packaging :
Bulk
Frequency (Center/Band) :
836MHz
Reach Compliance Code :
Unknown
Antenna Type :
Whip, Straight
Factory Lead Time :
6 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
EXE806BNX
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount BNX 836MHz Bulk 8.900 226.06mm