EXE806MD
Mfr.Part #
EXE806MD
Description
RF ANT 836MHZ WHIP STR MD CONN
Termination :
MD
Applications :
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Features :
Height (Max) :
8.900 (226.06mm)
Series :
EXE
Return Loss :
VSWR :
1.5
Product Status :
Obsolete
RF Family/Standard :
Frequency Range :
806MHz ~ 866MHz
Antenna Type :
Whip, Straight
Package :
Bulk
Gain :
Base Product Number :
EXE806
Frequency (Center/Band) :
836MHz
Number of Bands :
1
Ingress Protection :
Datasheets
EXE806MD
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Connector Mount MD 836MHz - 8.900 (226.06mm) -