EXE806BN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXE806BN
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 836MHZ WHIP STR BNC MALE
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Series :
EXE
RF Family/Standard :
Ingress Protection :
Number of Bands :
1
Termination :
BNC Male
VSWR :
1.5
Mounting Type :
Connector Mount
Base Product Number :
EXE806
Gain :
Frequency Range :
806MHz ~ 866MHz
Return Loss :
Applications :
Frequency (Center/Band) :
836MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Features :
Package :
Bulk
Height (Max) :
8.900 (226.06mm)
Product Status :
Obsolete
Antenna Type :
Whip, Straight
Datasheets
EXE806BN
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Connector Mount BNC Male 836MHz - 8.900 (226.06mm) -