ELC11D222F
Mfr.Part #
ELC11D222F
Description
FIXED IND 2.2MH 380MA 2.3 OHM TH
Test Frequency :
10kHz
Height :
13.9mm
Series Resistance :
2.3Ohm
RMS Current (Irms) :
380mA
Inductance Tolerance :
10%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.547 13.90mm
Lead Pitch :
5mm
Current Rating :
380mA
DC Current :
380mA
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.453Dia 11.50mm
Self Resonant Frequency :
10kHz
Max DC Current :
380mA
Diameter :
11.5mm
Shielding :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
2.3Ohm
DC Resistance (DCR) :
2.3Ohm
Operating Temperature (Max) :
105°C
Inductance :
2.2mH