ELC11D120F
Mfr.Part #
ELC11D120F
Description
FIXED IND 12UH 3.4A 30 MOHM TH
DC Resistance (DCR) :
30mOhm
Height :
13.9mm
RMS Current (Irms) :
3.4A
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.547 13.90mm
Inductance :
12μH
Factory Lead Time :
14 Weeks
Inductance Tolerance :
20%
Resistance :
30mOhm
Tolerance :
±20%
Current Rating :
3.4A
DC Current :
3.4A
Operating Temperature (Max) :
105°C
Self Resonant Frequency :
10kHz
Lead Pitch :
5mm
Series Resistance :
30mOhm
Max DC Current :
3.4A
Test Frequency :
10kHz
Diameter :
11.5mm
Size / Dimension :
0.453Dia 11.50mm