ELC11D150F
Mfr.Part #
ELC11D150F
Description
FIXED IND 15UH 3.3A 33 MOHM TH
Self Resonant Frequency :
10kHz
Test Frequency :
10kHz
Series Resistance :
33mOhm
Tolerance :
±20%
Inductance :
15μH
Max DC Current :
3.3A
Lead Pitch :
5mm
Height :
13.9mm
Height Seated (Max) :
0.547 13.90mm
Current Rating :
3.3A
Size / Dimension :
0.453Dia 11.50mm
RMS Current (Irms) :
3.3A
Resistance :
33mOhm
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Tolerance :
20%
DC Resistance (DCR) :
33mOhm
Operating Temperature (Max) :
105°C
Diameter :
11.5mm
DC Current :
3.3A