D25S91C4GI00LF
Mfr.Part #
D25S91C4GI00LF
Factory Lead Time :
17 Weeks
Contact Finish Thickness :
Flash
Current Rating (Amps) :
5A
Voltage - Rated :
300V
Number of Pins :
25
Feature :
Board Lock
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
D25S91C4GI00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S91C4GI00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Number of Pins:25, Operating Temperature:-55°C~125°C, D25S91C4GI00LF pinout, D25S91C4GI00LF datasheet PDF, D25S91C4GI00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S91C4GI00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25S91C4GI00LF Overview
The connector type Receptacle, Female Sockets refers to the connector type.The device's mounting type is Through Hole.In order to package the product, a Tray case is used.It belongs to the Delta D Series of products.The device is equipped with 25 pins.Its Board Lock feature renders it more powerful in many ways.The device runs in -55°C~125°C Operating Temperature.
D25S91C4GI00LF Features
Delta D series
D25S91C4GI00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S91C4GI00LF D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP